KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13253425
nr 1325 3425
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition, handkolorerad. Signerad, numrerad 7/50, daterad -81. Oramat löst blad, bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2020
kl 19:53:41
11/5 16:43:57
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund